Clubhouse Nedir? Nasıl Bir Anda Popüler Oldu? - Community İstanbul

Clubhouse Nedir? Nasıl Bir Anda Popüler Oldu?

Bugünlerde dijital dünyayı kasıp kavuran bir uygulama var.

Clubhouse.

Clubhouse nasıl bu kadar popüler oldu?

Clubhouse’u diğer sosyal medya platformlarından ayıran özellik nedir?

Clubhouse’a girmek için nasıl üyelik yapılır?

Clubhouse nasıl bu kadar popüler oldu?

Clubhouse uygulaması temelde sosyal medya platformu olsa da aslında yeni nesil online bir radyo dememiz yanlış olmayacaktır. Clubhouse’un bu yükselişini incelemeden önce Clubhouse hakkında kısa bir bilgi verelim.

Clubhouse Nedir Neden Bir Anda Popüler Oldu

Clubhouse’u diğer sosyal medya platformlarından ayıran özellik nedir?

Sizin için bazı önemli özelliklerini sıraladık:

  • En fark yaratan özelliği: Yalnızca davetli bir sosyal uygulama.
  • Kimler kullanır: Davetiye alabilen kullanıcılar. Küçük bir not Oprah, Kevin Hart, Drake, Chris Rock veya Ashton Kutcher gibi birçok ünlü de bu uygulamayı kullanıyor. Clubhouse’un en büyük avantajlarından birisi de ünlü ve güçlü insanlarla yapılan gösterişsiz sohbetleri duyma ve hatta bunlara katılma şansı elde edersiniz.
  • Clubhouse’u kim kurdu: Paul Davison ve Rohan Seth, uygulamayı geçen yıl buldu. Mayıs ayına kadar, o zaman sadece 1.500 kullanıcısı olmasına rağmen yaklaşık 100 milyon dolar değerindeydi. Ancak bugünlerde resmen bir patlama yaşıyan uygulama Business Insider’ın haberine göre  1 Milyar $ değerlemeyi aşmış durumda.
  • Hangi işletim sistemi için uygundur:  Şuan için yalnızca App Store üzerinden kullanabilmektedir. Ancak Clubhouse kurucusu ‘Android uygulaması üzerinde de çalıştıklarını ve yakın zamanda android uygulamasının da aktif edileceğinin haberini duyurdu.

Eğer iOS işletim sistemi kullanıyorsanız uygulamayı indirmek için tıklayın. 

Clubhouse’a girmek için nasıl üyelik yapılır?

Şu anda Clubhouse’a davet olmadan katılamazsınız. Yine de bir iOS işletim sistemi kullanıcısıysanız, bu tür bir şey ilginizi çekiyorsa, uygulamayı indirebilir ve bir kullanıcı adı ayırabilirsiniz. Ancak uygulama, görünüşe göre yakında halka açılmayı planlıyor. Bunu henüz iki nedenden dolayı yapmadığını söylüyor: Yavaş yavaş topluluk oluşturmak istiyor ve daha çok sayıda insanı idare etmesine yardımcı olacak özellikler hazırlamak istiyor.

Uygulamanın sitesinde, “Herkes için Clubhouse inşa ediyoruz ve bunu mümkün olan en kısa sürede dünyaya sunmak için çalışıyoruz,” yazıyor.

Kısaca bu yeni nesil sosyal uygulamadan bahsetmeye çalıştık. Yeni yazılarımız için takipte kalın.

Düşüncelerinizi Paylaşın